Dieta Dukana

poached-eggs-1328894

sxc.hu

Dieta dukana jest jedna z najbardziej znanych diet proteinowych na świecie. Inną również znaną nazwą jest portal czy proteiny naprzemienne.  Jej głównym założeniem jest spożywanie jedynie białek, przy jednoczesnym ograniczeniu tłuszczów, węglowodanów oraz witamin. Początkowo wydawała się ona skuteczna i zdobyła bardzo duże grono odbiorców.
FAZA UDERZENIOWA
Ci, którzy ją stosowali odrzucali wszystko ze swojego poprzednie menu, by powoli wdrążyć w nie produkt dr. Dukana (obecnie, pan doktor dostał zakaz na wykonywanie swojego zawodu). Generalnie dozwolone było mięso takie jak: kurczak i indyk, konina oraz wołowina i ryby. Oprócz tego, osoba będąca na diecie mogła spożywać również nabiał, ale jedynie nisko tłuszczowy. Dieta pozbawiona zupełnie jakichkolwiek witamin została mocno skrytykowana przez dietetyków, którzy udowodnili, że dieta uszkadza w znacznym stopniu nerki oraz wątrobę.
FAZA RÓWNOWAGI
Po fali uderzeniowej osoba będąca na diecie może stopniowo wprowadzać do swojego organizmu warzywa. Zatem plan był taki: co dwa dni jemy witaminy i proteiny, a przez resztę tylko proteiny. Taktyka ta miała być stosowana do momentu osiągnięcia prawidłowej wagi. Nie zostało sprecyzowane do ilu dni lub miesięcy można stosować tę fazę. Kolejną fazą była:
FAZA UTRWALENIA
Kiedy to osoba powinna ominąć efekt jo-jo i utrwalić swoją wymarzoną wagę. Tym razem czas trwania fazy to 10 dni. Dopiero teraz do menu można było dodać pieczywo oraz owce. Nagrodą wytrwałości były posiłki dwa razy w tygodniu, kiedy można było jeść dowolny posiłek.
Niestety wiele osób bardzo źle zniosło te dietę, dla niektórych skończyła się nawet tragicznie, a organizm  uległ wycieńczeniu. Jeśli zatem chcemy ominąć nieprzyjemnie przebytych diet zgłośmy się do dietetyka oraz po catering dietetyczny Warszawa.